Jaunumi

Pārdošanas vadītāja atbildībā ir komandas attīstība

06. 06. 2019
zina

Nav noslēpums, ka pārdošanas vadītājam jābūt daudziem talantiem – gan pašam jāspēj pārdot, lai var rādīt piemēru savai pārdevēju komandai, gan jāspēj motivēt un iedrošināt komandu sasniegt augstākus rezultātus, gan arī savu reizi jāpaslavē un jāpasaka kāds stingrāks vārds. Tāpat pārdošanas vadītāju darba uzdevumos ir arī savas komandas attīstība. Mana pieredze rāda, ka tikai daļa no vadītājiem šim pievēršas. Bieži tas ir laika trūkums, kas neļauj līdz galam to izdarīt, jo daudzos biznesos pārdošanas vadītājs tāpat strādā ar klientiem, un puse no darba laika aiziet ikdienas darbos, tad vēl vadības uzstādījumi, sapulces, plānošana, vēl arī jārisina problēmsituācijas un jāvirza komanda uz rezultātiem. Pa kuru laiku vēl attīstīt, mācīt un rādīt?

Taču tikai komanda, kas spēj mērķtiecīgi virzīties uz augstākām prasmēm un kompetencēm, var cerēt arī uz augstākiem rezultātiem. Mans ieteikums – sākt ar stundu nedēļā. Katru nedēļu izvēlies vienu tēmu, par kuru aprunāties ar savu komandu, izspēlēt kādas lomu spēles vai kā citādāk izproti katra pārdevēja talantus, stiprās un vājās puses. Pat ar vienkāršu komunikāciju un vienošanos, ka “mūsu komandā mums pieņemts darīt tā…”, jau var panākt patiešām daudz. Atkal un atkal secinu, ka nav nepieciešams zināt un mācīties sarežģītas tehnikas. Pietiek ar pavisam vienkāršām lietām, lai pārdošanā gūtu panākumus: cilvēkmīlestība, patiesa vēlme un interese par otru, īpaša attieksme un servisa nodrošināšana, attiecību veidošana. Turklāt regularitāte audzina ieradumu veidošanos un disciplīnu komandā.

Reizēm mēs nenovērtējam, cik daudz komanda var pilnveidoties un nest pilnīgi citu rezultātu, ja vien mācam un attīstām. Padari mācīšanās procesu interesantu, izmantojot spēles elementus – ieliec sacensību un azartu, kas pārdevējiem tik ļoti patīk! Atrodi laiku savā piepildītajā ikdienā, lai ar spēles palīdzību attīstītu pārdevēju prasmes, un varu apsolīt, ka rezultāti noteikti būs! Tikai tu pats pazīsti savu komandu vislabāk un zini, kā viņus iesaistīt un iedrošināt. Ja vienu reizi pamēģināsi, sapratīsi, ka tas strādā, aizrauj tavu pārdošanas komandu un viņi ir gatavi iesaistīties. Pats galvenais – esi azartisks un ieinteresēts arī tu pats! Tikai tādam līderim citi seko.

Ir pat izstrādāti instrumenti, kas tev, pārdošanas vadītāj, var palīdzēt attīstīt savu komandu. Uzzini vairāk par biznesa apmācību spēli “Pārdošanas maratons”  www.uzdrosiniespardot.lv

 

Terēze Riekstiņa

Biznesa apmācību trenere

Biznesa apmācību spēles “Pārdošanas maratons” autore

www.uzdrosiniespardot.lv

Gribi saņemt visjaunākās ziņas? Pieraksties!