Jaunumi

Iedvesmas grāmatas 2020!

29. 12. 2020
zina

Viena no manām 2020.gada apņemšanām bija saskaitīt, cik grāmatas esmu šogad izlasījusi. Mīlu daudz lasīt, un bieži tā patiešām ir vieglā romantiskā literatūra, kas ļauj atslēgties no ikdienas un atpūsties. Taču tai pa vidu iespraucas arī kāda nopietnāka grāmata, kas liek domāt, atzīmēt labākās atziņas un izdarīt savus secinājumus, gūt iedvesmu jauniem soļiem un sevis iepazīšanai.

2020.gadā izlasīju 51 grāmatu. Godīgi sakot pat nezinu vai tas ir daudz. Kaut kā iepriekš likās, ka tas skaitlis būs lielāks, bet kad sāk pierakstīt, tad arī 50 ir gana labs cipars. Grāmatu sarakstā atgriezās kāda autore no daudzus gadus atpakaļ lasītā, bija pa kādam trillerim, un tāpat diezgan daudz tajā ienāca mūsu pašu autores, kuras patiešām apbrīnoju un cienu par uzdrošināšanos un augsto latiņu, kuru varam piedāvāt blakus pasaules bestselleriem.

Manas top 5 grāmatas šogad:

  1. Mišela Obama “Izaugt”

Mišela Obama “Izaugt nenozīmē nokļūt kādā noteiktā vietā vai sasniegt noteiktu mērķi. Tas nozīmē virzīties uz priekšu, attīstīties, nepārtraukti censties kļūt labākam. Izaugt nozīmē nekad neatteikties no domas, ka vēl ir jāaug.”

  1. Inga Grencberga “Sestā sieva”

Inga Grencberga “Ne jau konkrētai vietai un valstij ir pārmaiņu nozīme. Nozīme ir katra paša iekšējai nepieciešamībai pēc pārmaiņām. Ja šī nepieciešamība ir, tad nav nozīmes, vai viņš atrodas Indijā, Šrilankā, Kubā vai Gruzijā.”

  1. Inita Sila “Tango ar diviem misteriem V”

Inita Sila “Visam, ko gribam un varam iegūt ātri, nav tās kvalitātes, kas iegūts ilgākā ceļā. Ilgtermiņā pat nelielas izmaiņas šodien dos super lielus labumus pēc kāda laika.”

  1. Inese Krūmiņa “Vilkme”

Inese Krūmiņa “Es esmu šaubījusies par tavu mīlestību. Es nevis tu. Es neesmu tai līdz galam ticējusi. Esmu mēģinājusi to svērt un mērīt – kam vairāk, kam mazāk -, jo man šķita, ka tev ir, bet man tu nedod, tik cik citiem. Tagad es to saprotu. Tu man esi devusi iespēju pašai augt un pašai kļūdīties, pašai ieskriet cilpā un pašai meklēt, kā cilpu izvērst spirālē. Pašai ieraudzīt un pašai saprast.”

  1. Tara Vestovera “Izglītotā”

Tara Vestovera “Es atsvabinājos no vainas apziņas, kad akceptēju savu lēmumu kā tādu, vairs bezgalīgi nepētot senus aizvainojumus, nesalīdzinot viņu grēkus ar savējiem. Es iemācījos akceptēt savu lēmumu sevis paša labad, sevis dēļ. Vainas apziņa ir bailes no savas nelaimības. Tai nav sakara ar citiem cilvēkiem.”

Visas šīs grāmatas sarakstījušas sievietes. Un tajās arī ir stāsts par spēcīgām sievietēm, par sevis atrašanu, par dzīves līkločiem un sāpēm, kas patiesībā liek mums ieskatīties dziļi sevī un saprast, ka mainīties mēs varam tikai tad, kad pateicībā pieņemam pagātni, nemelojot pašas sev, esam gatavas parādīt savu iekšējo, patieso būtību un doties nezināmajā nākotnē. Un pat, ja reizēm liekas, ka tam vajag blakus balstu, katrā no šīm sievietēm un tēliem ir milzīgs iekšējais resurss, kas ļauj atstāt drošo vietu un doties pretī drosmīgajam. Visas šīs autores ir rakstījušas dienasgrāmatas, no kurām pateicoties šie stāsti radušies. Tas vēlreiz apliecina faktu, ka rakstīšanai piemīt dziedinošas īpašības.

Esmu ātrlasītāja. Vienmēr esmu nepacietīga, kas tālāk būs, kā beigsies. Taču šī gada iedvesmotājas likušas lasīt lēnāk un domāt vairāk. Šīs grāmatas ir tieši tādas, kad ik pēc pāris lapām, gribās atraut skatienu un padomāt. Padomāt pašai par sevi, savu dzīvi, savu iekšējo Es, savu sievišķību un domām par laimi. Man patiešām tikai dažās grāmatās patīk citātus pasvītrot. Jo, lai arī ļoti iedvesmojos no citātiem, kaut kā tai ātrlasīšanas brīdī citātu atzīmēšana apstādina. Un man nepatīk apstāties. Šis ir tas, ko mācos pamazām un jo īpaši šajā gadā. Un šīs grāmatas, viennozīmīgi, liek apstāties daudz un bieži, un vērtīgas atziņas, ko atzīmēt birst gandrīz katrā lapā.

Lasot aizdomājos, ka katrai sievietei pienāk vecums, kad notiek dziļāki transformācijas procesi. Manuprāt, tas ir laiks, kad tu sāc pārvērtēt savu dzīvi un sāc meklēt savu ceļu. Tad tu patiešām saproti, ka augt vari tikai caur skaudro patiesību, sāpēm, kritieniem un grābekļiem uz kuriem pastāvīgi jāuzkāpj. Tajā pašā laikā pārmaiņas ir laiks, kad visvairāk sāc novērtēt mīlestības spēku, ģimeni, kopā būšanu, attiecības, emocijas, sajūtas, vecākus, piepildot sevi ar to visu.

Šīs noteikti ir grāmatas, kurām jābūt katras sievietes grāmatu plauktā. Grāmatas, kuru ik pa laikam atkal un atkal jāpāršķirsta, it īpaši brīžos, kad jāapstājas, kad pietrūkst spēka, kad dzīves pārbaudījumu smagums liek pietupties. Un, tik pat labi arī laimes brīžos, brīžos, kad jāmeklē jauns ceļš, kad jāmeklē savs patiesais un īstais Es, kad jāiedvesmo kāds cits. Šīs ir manas iedvesmas grāmatas. Apbrīnoju autoru spēju caur saviem un savu tēlu stāstiem, savām atziņām, iedvesmot lasītājas jauniem atklājumiem par sevi, par dzīvi un par mīlestību un laimi. Būt tik drosmīgām, stiprām un vājām vienlaikus, uzdot neērtus jautājumus un meklēt atbildes uz tiem tieši sevī.

Šīs visas ir grāmatas par patiesu pieaugšanu, par savu ilūziju un sapņu atlaišanu, un tajā pašā laikā par brīnumu sagaidīšanu. Šīs ir grāmatas par patieso un īsto. Par dzīvi un dzīvošanu piepildīti un laimīgi.

Lai mums laimīgs, pārmaiņām bagāts un grāmatām piepildīts 2021.gads!

P.S. Pateicībā savai māsai par šo kopīgo grāmatu ceļu jau daudzu gadu garumā!

Terēze Riekstiņa

“Uzdrošinies pārdot” zīmola autore un vadītāja

www.uzdrosiniespardot.lv

Gribi saņemt visjaunākās ziņas? Pieraksties!