Jaunumi

Drosme pārdošanā

22. 09. 2019
zina

“Drosmīgajiem pieder pasaule” – tāds ir teiciens, bet ko patiešām nozīmē katram no mums “būt drosmīgam”. Vai pārdošanā drosme palīdz? Un vai vispār ir nepieciešama?

Drosme patiesībā arī ir prasme un kompetence, kuru var attīstīt. Drosme vienmēr korelē ar bailēm. No kurienes mums nāk bailes? No iepriekšējās pieredzes ģimenē un vēsturē, sabiedrības uzliktajiem rāmjiem un, protams, arī instinktiem. Nevar jau noliegt, ka bailes ir radītas, lai varētu izdzīvot, taču ļoti bieži tās mums arī traucē doties uz priekšu, pieņemt nepopulārus lēmumus, nedomāt par to, ko teiks citi.

Jā, pārdošanā drosmei ir vitāli svarīga loma! Kaut vai tāpēc, ka bez tās nav iespējams uzrunāt nepazīstamu cilvēku, piezvanīt ceturto reizi, dzirdēt “Nē”. Patiesībā drosme ir nepieciešama, lai arī sevi izprastu un patiešām atdzītu, kas man padodas un kas nē.

Drosmes definīcija latviešu valodā skan: “Rakstura īpašība, kas izpaužas drošā rīcībā, bezbailīgā briesmu pārvarēšanā; attiecīgs izturēšanās veids.” Taču vai patiešām ar drosmi mēs saprotam tikai bezbailīgu došanos kādā izaicinājumā vai briesmu pārvarēšanā? Vai patiesībā drosme nav par spēju iedziļināties savās bailēs, atrast tam cēloni vai pamatojumu, izvērtēt, vai tas patiešām tev draud ar izdzīvošanu, un kas ir sliktākais, kas notiks, ja stāsies tām pretī? Lielākoties tas ir stāsts par mūsu Ego, kuram nepatīk tikt noraidītam, nemīlētam vai nesaprastam.

Drosmi var un vajag trenēt. Kaut vai tāpēc, lai kaut nedaudz izdzīvotu to dzīvi, kuru vēlamies un iztēlojamies. Bez drosmes to nekādi nevar. Jātrenē pa maziem gabaliņiem, izvērtējot riskus, apzinoties baiļu racionālo vai iracionālo dabu, pieņemot sevi un netiesājot. Tie var būt mazi lēmumi izmēģināt jaunas lietas, kaut pavisam nelielas un nenozīmīgas. Kādas jaunas lietas esi pēdējo trīs mēnešu laikā izmēģinājis tu? Izaicini sevi kādam lielākam mērķim, kuru patiešām vēlies – piemēram, noskriet maratonu vai sarakstīt grāmatu. Šeit vitāli svarīgi ir uzlikt mērķi ar termiņu, salikt uzdevumus un uzsākt. Pirmajam solim ir milzīga loma drosmes trenēšanā. Ne par velti ir teiciens, ka ceļš padodas gājējam, pat ja līkumains, pat ja trīsreiz ejams, vienalga kustība uz priekšu ļauj drosmei augt. Kas ir tavs mērķis, kuru vēlies tuvākā laikā sasniegt?

Pārdošanā drosme nepieciešama, lai patiešām ieraudzītu klientu un viņa vajadzības. Bez jauniem klientiem nebūs rezultāts. Lai uzrunātu jaunos, tev būs vajadzīga drosme. Turklāt katru dienu. Aukstais zvans, networkings, tikšanās pie augsta līmeņa vadītāja, darījums par lielu summu – tie ir tikai daži pārdevēja biežākie klupšanas akmeņi, kur vienīgais veids, kā tikt tam pāri, ir DARĪT. Turklāt ar apzinātu rīcību, precīzu darāmo darbu sarakstu un iespēju, ka visi neteiks tev “Jā”.

Drosme ir smalka prasme, kas ietver spēju pārvarēt savas bailes – negatīvās domas, iedomātos draudus – un pārliecību par savu spēju ietekmēt savu dzīvi un rezultātus.

Uz tikšanos 23.oktobrī LTRK rīkotajā seminārā “Vai viegli būt drosmīgam pārdošanā?”!

Pieteikšanās: https://ej.uz/P247_231019

 

Terēze Riekstiņa

Biznesa apmācību trenere

Biznesa apmācību spēles “Pārdošanas maratons” autore

www.uzdrosiniespardot.lv

Gribi saņemt visjaunākās ziņas? Pieraksties!