Jaunumi

Ar ko mums izdevīga ir mērķu nepiepildīšana!

24. 10. 2020
zina

Kaut kā sanācis, ka oktobris ir laiks, kad apsēžos kārtīgi pie sava gada mērķa saraksta un savelku galus. Nezinu, vai tāpēc, ka rudens noskaņa liek atkal saņemties pēc vasaras gaisīgā perioda, vai tāpēc, ka palikuši divi mēneši līdz gada beigām, un vēl ir iespēja salikt punktus uz i. Jā, šis tiešām ir bijis interesants gads, kad daļa no gada sākumā izvirzītiem mērķiem nav pat bijuši ar roku sasniedzami, jo bija jāpārkārtojas ne vien man un manai uzņēmējdarbībai, bet arī citām nozarēm un pat visai pasaulei. Skatos, ka savus divus lielos mērķus neesmu sasniegusi, kuri bija šim gadam izvirzīti. Un arī nesasniegšu, to jau nu tagad zinu skaidri. Katru reizi, kad kādu no mērķiem neizdodas sasniegt, tas ir viens labs brīdis, lai pie tā apsēstos un padomātu – ar ko man ir bijis izdevīgi to nesasniegt? Jā, bieži vien aiz attaisnojumiem, mums slēpjas patiešām cilvēcīgi argumenti, kāpēc nav izdevies. Tā vietā, lai sev ļoti pārmestu, der apskatīties uz to pavisam godīgi.

Mana godīgā saruna pašai ar sevi un mani secinājumi:

  • Ir reizes, kad man izdzīvošana ir svarīgāka par sevis apliecināšanu. Kamēr vien man ir ģimene, tikmēr šis ir punkts, ko skatos – lai mērķa izpilde netraucē izdzīvot. Tas bija mans apzināts lēmums, naudu uzkrāt ziemas periodam, nevis piepildīt mērķi.
  • Joprojām daudz mērķu man ir materiāli, sabiedrības normu uzlikti – jāmācās vēl un vēl, saprast, vai patiešām man tas ir vajadzīgs un ko tas man dos, ja mērķis tiks izpildīts? Vai to pašu nevaru iegūt ar citiem līdzekļiem (tātad izvirzot citus mērķus)?
  • Nekur nav teikts, ka mērķim nevar tikt pārlikts termiņš, to nevar transformēt un padarīt savādāku. Vienu no saviem lielajiem mērķiem pārtransformēju. Vēl gan procesā, bet man ir aizdomas, ka rezultāts būs daudz labāks, kā bija sākumā iecerēts. Tātad – reizēm apstākļi liek mainīt upes gultni un mēs ieraugam pavisam citu ainu, kas mums patīk pat vēl labāk kā iepriekš izsapņotā. To gan bieži redzam tikai pēc laika (pat pēc gadiem).
  • Un, ja nu ir mērķi, kuru tu vari iepauzēt, līdz apkārtējā vide sakārtojas tam labvēlīgi? Ļoti apzinīgi to ieliekot citā listē, un pārtraucot tam veltīt enerģiju. Atbrīvotu vietu, enerģiju, laiku novirzot kam citam – šobrīd reālākam un pat svarīgākām. Vienu savu mērķu esmu ielikusi hold statusā. Vēl nezinu, kad sanāks pie tā atgriezties. Bet enerģija jau ir aizplūdusi citā virzienā, kas pat nebija izsapņots un ielikts listē, bet par ko ļoti, ļoti priecājos.
  • Dažu mērķu neizpilde, man vietā ir iedevusi daudz citu vērtību. Man ir bijusi iespēja daudz vairāk pastrādāt pie saviem iekšējiem procesiem. Un, jā, tas pamazām arī maina manu mērķu kopējo sarakstu. Tāpēc, nav jābaidās to ik pa laikam pārskatīt, svītrot, papildināt un aizvietot.

Kamēr tu vien tiecies pēc tā, kas tev patiešām dzīvē ir svarīgi; kamēr vien pats esi savas dzīves autors; kamēr vien ej un dari saskaņā ar sevi – tev ir visas tiesības mērķus mainīt. Un iespējams pat pats iešanas process būs tik vērtīgs, ka galarezultāts vairs nebūs tik obligāts.

Galamērķis nekad nav kāda konkrēta vieta, bet gan jauna skatupunkta iegūšana uz jau zināmām lietām.

Ja arī tu vēlies pārstrādāt savus mērķus, saprast galvenos principus to veidošanā un atrast savus iekšējos resursus to piepildīšanā, piesakies uz ONLINE MĒRĶU MEISTARKLASI!

Datumus izziņosim tuvākā laikā.

Terēze Riekstiņa

Pārdošanas apmācību trenere

www.uzdrosiniespardot.lv

Gribi saņemt visjaunākās ziņas? Pieraksties!