News

Pārdošanas rotaļlācītis

09. 02. 2020
zina

Iepriekš rakstījām par “pārdošanas haizivīm”, taču pārdošanas vidē var sastapt arī otrus – sauktus arī par “rotaļlācīšiem”. Parasti ar “rotaļlācīšiem” mums ļoti patīk sadarboties.  Viņu komunikācijas stils ir diplomātisks un draudzīgs. Viņi ir tie, kas patiešām ierauga klientu un ņem vērā viņa ieteikumus un vajadzības. Gatavi piekāpties tikai, lai otra puse ir apmierināta un dabū ko vēlas.

Šī stila piekritējiem ir viegli veidot attiecības. Viņiem ir svarīgi citiem patikt. Un attiecības viņiem ir svarīgākas par rezultātu, kas jāiegūst pašam. Šobrīd, kad dominē attiecību pārdošana, viņus parasti arī izvēlas kā pārdevējus, un īstermiņā liekas, ka viss labi. Taču ilgtermiņa rezultāti bieži vien var netikt sasniegti.

Trūkums ir tāds, ka, koncentrējoties uz citu vajadzībām, “rotaļlācītis” bieži ignorē savas. Viņiem tik ļoti svarīgi ir būt harmonijā ar citiem, lai nenotiek strīdi, domstarpības vai argumentēšanas, aizstāvot savu viedokli, ka pazaudē bieži savu pašapziņu un arī spēju iegūt labāku rezultātu. Lācītis noteikti ir pret agresīvo pārdošanu, un visai reti ir gatavs kaulēties, piekāpjas jau pie pirmajiem iebildumiem. Parasti atlaidi var piedāvāt jau pašas saruna sākumā.

Klientiem var šķist ka šādi pārdevēji ir zelts, taču ilgtermiņā abas puses tomēr līdzsvarā nejūtas. Lācītim ar laiku sāk šķist ka viņš nav domāts pārdošanas amatam, jo rezultātu nav tādi, lai izdotos labi nopelnīt. Pazeminoties pašvērtējumam, lācītis var sākt neticēt ne produktam, ne uzņēmumam. Var bieži mainīt darba vietas vai pat vispār aiziet no pārdošanas, lai gan viņos ir potenciāli daudz labu īpašību, kas šī brīža pārdošanai ir patiešām nepieciešamas: labas komunikācijas prasmes, spēja ieklausīties un sadzirdēt otra teikto, spēja uzdot labus jautājumus, spēja veidot ilgtermiņa attiecības un rakt dziļāk.

Ja tu atpazini sevi un vēlies pamainīt savu pieeju, kā arī ieraudzīt kā darījumos panākt win-win, tad nāc uz kaulēšanās pārdošanas treniņu 12., 19. un 26.februārī. Uzzini vairāk: info@uzdrosiniespardot.lv

 

Terēze Riekstiņa

Biznesa apmācību trenere

Biznesa apmācību spēles un

praktisko uzdevumu ceļveža “Pārdošanas maratons” autore

www.uzdrosiniespardot.lv

Want to get our latest news? Just sign up!