News

“CAN-DO” attieksme

19. 11. 2019
zina

Reizēm darba vakanču sludinājumos pamanu, ka uzņēmums no potenciālajiem darba ņēmējiem gaida “can-do” attieksmi. Vārdi, kas mani uzrunāja, un es nolēmu par šo tēmu padiskutēt. Ko tad mēs saprotam ar “can-do” attieksmi un kāpēc to vēlamies savos darbiniekos vai katrs pats sevī?

Praktiski visi panākumus guvušie cilvēki uzsver, ka viens no principiem, ko viņi ievērojuši, ir ticība sev, savai idejai un sapņiem. Lielākai daļai ir bijis jāiziet cauri laikam, kad gandrīz neviens nav ticējis, ka viņam izdosies, pat tieši otrādi – teikts, ka tas nav iespējams, tas neizdosies, ko citi padomās utt. Jā, patiešām, lai pakāptos augstāk, viens no svarīgākiem punktiem ir ticība sev un saviem spēkiem, iekšējiem resursiem un talantiem. Daudz dažādu pētījumu ir veikti par šo tēmu, un man pašai arī ir sanācis pieredzēt, ka jebkas, kam tu tici, ir iespējams. Ticība un nepadošanās ir nepieciešama katrā mērķa sasniegšanas ceļā. Tā lauž stereotipus, liek iziet no komforta zonas, ļauj mums pieņemt neveiksmes un turpināt atkal un atkal.

Taču medaļai ir arī otra puse, un tas noteikti arī prasa kaut ko pretī. Vai patiešām darba devējs, kas ir ielicis šo prasību darba sludinājumā, līdz galam apzinās, ka paralēli šai kompetencei nāks līdzi citas lietas, šķēršļi un kļūdas? No pieredzes varu teikt, ka komandās, kurām ir šāda kompetence, ir jābūt patiesi augstai emocionālai inteliģencei, spējai diskutēt, pieņemt citus viedokļus, izkāpt no ierastā. Vadītājam ar šādu attieksmi ir jāatlasa īpaša komanda, kas patiešām spēs iet šajā virzienā, jo, ja tā nebūs, būs daudz konfliktu, neprasme risināt, diskutēt, virzīt. Šie cilvēki ar “can-do” attieksmi bieži nav gatavi ilgi izskaidrot savus lēmumus, komunicēt tā, lai katrs komandā notic un saprot, nedzird riskus un neapstājas pie kļūdām, pārtērē gan savus, gan komandas resursus. Jābūt spēcīgai aizmugurei procesos un komunikācijā, lai patiešām virzītos uz priekšu.

Patiesībā ar “can-do” attieksmi mēs cenšamies mainīt pasauli, sacelties pret ierasto un pierādīt sev un citiem, ka ir iespējams kas vairāk. Tie ir līderi, kas tiek mīlēti un nīsti vienlaikus, kas sasniedz augstus panākumus, piepilda lielus sapņus, atklāj jaunas iespējas, taču maksā ar to, ka bieži ir nemīlēti un nesaprasti, pat vientuļi. “Can-do” ir cīņa par sevi. Un tas patiešām nav viegli un ne visiem pa spēkam, taču bez šī nav iespējams mainīt pasauli.

Citādāka mērķu meistarklase jau 18. decembrī. Uzzini vairāk: info@uzdrosiniespardot.lv

 

Terēze Riekstiņa

Biznesa apmācību trenere

Biznesa apmācību spēles “Pārdošanas maratons” autore

www.uzdrosiniespardot.lv

Want to get our latest news? Just sign up!